Eredményes kezdés a sárkányhajó világbajnokságon
Eredményes kezdés a sárkányhajó világbajnokságon
A floridai hagyományokhoz hűen szerepeltnek a magyar legénységek világbajnokságon. A Nemzetközi Sárkányhajó Szövetség által 13. alkalommal megrendezett Klub Legénység Világbajnokság első versenynapját a Magyarországot képviselő Dragon Aqua SE parádés éremgyűjteménnyel zárta az Egyesült Államokbeli Sarasotában.
11 éve szintén az első napon, a floridai Tampában a magyar nemzeti válogatott premier kategóriában szerezte meg az első helyet a 2000 méteres versenytávon.
A Senior A korcsoportban versenyző csapat a délelőtti versenyek folyamán a kishajós versenyben 2000 méteren az első helyet szerezte meg vegyes kategóriában. A versenyzők mind az ellenfeleiket, mind a fullasztó időjárást legyőzték. Az elmúlt két év felkészülése kifizetődőnek bizonyult.
Délután ugyancsak Senior A korcsoportban kishajóval a 2000 méter open kategóriában versenyeztek, ahol bronz érmet szereztek. Izgalmas verseny volt, ahol igazi vizicsata zajlott, hiszen több hajó ütközött a futam során, és az óvások miatt, a nap végére született meg a végeredmény.
Holnap a további magyar legénységek mérettetik meg magukat. A Pécsi Tudományi Egyetem legénységei mind az egyetemi, mind premier kategóriákban bizonyíthatják felkészültségüket és rátermettségüket a 2000 méteres versenytávon.
További hírek
21.

NVESZ "ÉV SPORTOLÓI": Díjazták 2022 legjobbjait
A hatvanegy tagszövetség ernyőszervezeteként működő NVESZ a 2022-es világversenyeken eredményes sportolóknak, a Világjátékokon, a világbajnokságokon és Európa-bajnokságokon dobogós helyezetteknek adott át elismeréseket a Hilton Budapest hotelben megrendezett gálán. A Magyar Sárkányhajó Szövetség díjazott sportolói a tavalyi Európa-bajnokságon 200, 500, és 2000 méteren is aranyérmes kishajós női legénység tagjai lettek. A gálán, a lányok nevében a díjat Bilstein Barbara, és a felkészítő edző Túróczi Szabolcs vette át Járosi Pétertől a Nemzeti Versenysport Szövetség általános alelnökétől.
Tovább13.

Színvonalas versennyel, nagy részvevői létszámmal zajlott az év első versenye a sárkányhajósoknál
Az elmúlt hétvégén került megrendezésre a 9. Medencés Sárkányhajó Nyílt Magyar Bajnokság, amely egyben a hetedik Szarvasi Medencés Sárkányhajó Verseny volt. A versenyt a Körös Dragon Sárkányhajós és Szabadidős Sport Egyesület, valamint a Magyar Sárkányhajó Szövetség közösen szervezte meg. Kemény összecsapásokban tesztelhették a sportolók az erőnléti állapotukat, hiszen több futamban meglehetősen látványos és fárasztó ütközetek is kialakultak.
Tovább13.

9. Medencés Sárkányhajó Nyilt Magyar Bajnokság, Szarvas
Február 11.-én kerül megrendezésre az év indító Magyar Bajnokság. Szeretettel várjuk a csapatokat, a nevezés elindult.
TovábbSimi 2023
A Magyar Sárkányhajó Szövetség sportolói, idén a tervek szerint 2023. augusztus 7 - 13 között Pattayaban, Thaiföldön a 16. IDBF Nemzetek Közötti Sárkányhajó Világbajnokságon, 2023. szeptember 7 - 10. között Ravennában, Olaszországban a 19. EDBF Klub Legénység Sárkányhajó Európa - bajnokságon versenyeznek. Így Simi ismét útra kell, hogy elkísérje, segítse a magyar sportolókat a világversenyeken.
További információk