3. Szarvasi Medencés Sárkányhajó Bajnokság
3. Szarvasi Medencés Sárkányhajó Bajnokság
Az feruár 10.-én szombaton rendezte meg Szavason, a Körös Dragon Sárkányhajós és Szabadidős Sport Egyesület és a Szarvasi Szent Klára Gyógyfürdő, a Magyar Sárkányhajó Szövetség szakmai támogatásával a 3. Medencés Sárkányhajó Bajnokságot. A verseny ismételten sikeresen összehozta a korosztályokat, hiszen az általános iskolásoktól a seniorokig minden korosztály képviseltette magát a versenyen.
A jó hangulatú verseny, a rövid megnyitót követeően kilenc órakor kezdődött, és az egyész napot kitöltve délután öt órakor ért véget. A szervezők mindent megettettek a magas színvonalú versenyért, így a kilátogató közönség is nagyon jól érezhette magát. A bajnokság attól is különleges, hogy a fáradt a versenyt már befejező, vagy az újabb fordulóra váró csapatok, a holtidőben, igyénybe vehetik a fürdő kitünő medenceparkját, ahol regenerálódhatnak. A verseny futamokon mindig két csapat tagjai (6-6 fő) ülnek egy hajóban, egymással szemben, ellentétes irányba evezve. A futamot az a csapat nyerte, amelyiknek sikerül legalább 2,5 méter távolságra eltolnia a hajót. (Leegyszerűsítve a versenyt, talán a kötélhúzáshoz hasonlíthatnánk.) A bajnokságon a hazai csapatok a szokásoknak mefelelően kiválóan szerepeltek, de az ország más tájairól ideérkezők is remekeltek a különböző kategóriákban. Szarvason 63 csapat több mint 300 versenyzője szállt vízre a különböző kategóriákban. A Körös Dragon SE tagjai is alaposan kivették részüket a csatákból, a hét hategóriából ötben diadalmaskodtak, de kiválóan szerepeltek a Vác, a Dragon Aqua SE és a Szeged versenyzői is.
További hírek
15.

OUTRIGGER SÁRKÁNYHAJÓ MAGYAR BAJNOKSÁG
Vasárnap zárult a kétnapos outrigger sárkányhajó bajnokság, amelynek idén Dombori adott otthont. A két napos bajnokság mindkét napján 150 méteres és 1500 méteres futamok kerültek megrendezésre. A szombati napon a premierek, az U24-es és az U18-as korosztály versenyzői eveztek pályára, akik többnyire békés időjárási körülmények között mérkőztek meg és nagyon fegyelmezetten álltak rajthoz. Vasárnap a szenior sportolók mérték össze tudásukat, akik az egész napos eső ellenére tisztességgel helyt álltak és keményen végig versenyezték a napot.
Tovább02.

Tisztújítás a 25 éves Magyar Sárkányhajó Szövetségnél
Az elmúlt hétvégén Baján tartotta a Magyar Sárkányhajó Szövetség, az éves Küldöttgyűlését. A Küldöttgyűlésen tisztújításra is sor került. Újabb négy évre a szövetség elnökének választották Járosi Pétert, aki immár 20 éve, 2003 óta tölt be vezető pozíciót a sárkányhajó sport magyarországi irányító szervezetében.
Tovább01.

Elkezdődött a nyíltvizi sárkányhajó szezon Baján
Az elmúlt hétvégén szombaton Baján került megrendezésre a Hosszú Távú Sárkányhajó Magyar Bajnokság. Az idén 25 éves Magyar sárkányhajó Szövetség, 12. alkalommal szervezte meg 15 éves Sugo Sárkányhajó Clubbal együttműködésben a bajnokságot. Különböző kategóriákban, 4 és 8 km-en versenyeztek a legénységek.
TovábbSimi 2023
A Magyar Sárkányhajó Szövetség sportolói, idén a tervek szerint 2023. augusztus 7 - 13 között Pattayaban, Thaiföldön a 16. IDBF Nemzetek Közötti Sárkányhajó Világbajnokságon, 2023. szeptember 7 - 10. között Ravennában, Olaszországban a 19. EDBF Klub Legénység Sárkányhajó Európa - bajnokságon versenyeznek. Így Simi ismét útra kell, hogy elkísérje, segítse a magyar sportolókat a világversenyeken.
További információk